- Színlap
- Technika
- Galéria
- Videó
- Sajtó
Szereplők: Csepei Zsolt, Imecs-Magdó Levente, Rácz Endre, Sebők Maja, Udvari Tímea és Hatházi András
Dramaturgok: Lovassy Cseh Tamás, Raluca Sas-Marinescu
Színpadi mozgás: Györgyjakab Enikő
Díszlet- és jelmeztervező: Kupás Anna
Rendezőasszisztens: Sipos Júlia
Rendező: Cosmin Matei
PR: Csoma Nóra
Fotó: Robert Puțeanu
Szövegek: Máté Gábor, Sebők Maya, Udvari Tímea, Raluca Sas-Marinescu, Rácz Endre, Csepei Zsolt, Imecs-Magdó Levente, Lovassy Cseh Tamás, Cosmin Matei, valamint Portia Nelson verseinek, és Sogyal Rinpoche The Tibetan Book of Living and Dying könyvének részleteiből
Fény és hang: Sipos Júlia (eredetileg Halmen József)
Felirat: Raluca Sas-Marinescu, Sipos Júlia
Bemutató időpontja és helyszíne: 2015. november 15., ZUG (Traian u. 40-42. szám, Kolozsvár)
Szinopszis:
A függőség egyfajta alkalmazkodás, egy válasz az ismétlődő szociális visszásságokra. Az emberek nagyrésze egy olyan határmezsgyén él, ahol egyfelől a destruktív viselkedés rabszolgája, másfelől pedig a teljes tudatosság és a kötődés hiányát tapasztalja. Dr. Máté Gábor In the realm of Hungry Ghosts című könyvére valamint személyes terepmunkájára alapozva, az Occupy Yourself című előadás arra a kérdésre próbál választ találni, hogy mi is a függőség, és mit tehetünk miután felismertük azt. A Váróterem Projekt csapata nem mindennapi, illetve összetett színházi formák segítségével igyekszik egy egyedi betekintést nyújtani, amely talán megváltoztathatja az önök nézőpontját is, saját függőségeikkel kapcsolatban.
A projekt az AFCN támogatásával jött létre. Köszönet a Bonus Pastor Alapítványnak, Koós Ferenc úrnak és a Kidei Alkotó Térnek.
Az előadás 16 éven aluliak számára nem ajánlott.
Díjak:
A zsűri különdíja – Független Színházak Maratonja/Bucharest Fringe, 2016
„A proaktív performativitás ereje és hatékonysága a függőségekről kialakult felfogás megváltoztatásában” – Butterfly Effect ITF, függetlenszínházi fesztivál, Galac, 2016
Fesztiválrészvétel:
2018. október 30.: SKUPI Fest Nemzetközi Színházi Fesztivál – Szkopje
2017. május 12.: Kolozsvári7, Bethlen Téri Színház – Budapest
2016. november 10.: Interetnikai Színházi Fesztivál – Szatmárnémeti
2016. szeptember 28.: Független Színházak Maratonja/Bucharest Fringe – Bukarest
2016. szeptember 6.: Butterfly Effect ITF – Galac
2016. május 22.: IndependNET 2, Replika Színházi Nevelési Központ – Bukarest
Szerelési idő: 6 óra
Bontási idő: 3 óra
Világítás:
4 PAR 1000W
2 Profil 1000W
5 PC 1000W
5 PC 650W
Hangosítás:
2 hangfal (min. 300W)
1 min. 16 csatornás keverő
Egyéb:
3 Projektor
Fényképezte: Robert Puțeanu.
Fischer Botond: Drogok, bohócok és társadalmi érzéketlenség. Képek egy színházi vándorfesztiválról
helikon.ro, 2016. december 10
„Valóságos és releváns dolgokról beszélnek a színészek, és közben valóságos és releváns dolgokat tesznek a színpadon, legyen az mozgás, tárgyak térben való egymásnak dobálása, akármi – intenzív minden, süt a hihetetlen koncentráció, és ez nem hat izzadságszagúan, hanem bevonja a nézőt a koncentráció körébe.”
Maria Ruxandra Burcescu: A függőség mint lázadási forma
agenda.liternet.ro, 2016. október
„A kolozsvári Váróterem Projekt Occupy Yourself című előadása talán a legprovokatívabb produkció a 2016-os Független Színházak Maratonján. Illékony kombinációja a színháznak, koncertnek és pszichodrámának, mely egyedi módon avatja be a nézőt. A Cosmin Matei rendezte előadás túllép a történeten, így hatolva be közvetlenül a néző intimitásába. Tulajdonképpen az előadás egy klinikai tanulmány a függőség jelenségéről, egy lehetőség életbevágó kérdések feltevésére és hasonlóan életbevágó válaszok megfogalmazására.”
Oana Stoica: Az információ, mint performansz
dilemaveche.ro, 2016. július 14-20.
„Lényegi ugyanakkor a közönséggel való beszélgetés momentuma, melyet nem véletlenül helyeztek az alkotók az előadás közepére, és melynek során a reflektor fénye a tulajdonképpeni előadásról a nézőre irányul. Több szempontból is üdvözlendő ez a paradigmaváltás: egyrészt megtöri az addigi dramaturgiai mintát (s egyszersmind a monotonitást); másrészt pedig közvetlenül bevonja a közönséget az előadásba, közel hozva a témát a nézőhöz és kifejezési szándékához.”
Gergely Borbála: A függőségektől a színházi szerepekig
www.jatekter.ro, 2016. május 09.
„Zavarba ejtő kérdés, hogy mit láttam (min vettem részt). Színházi előadás, interaktív performansz, koncert, anonim függők csoporttalálkozója, délutáni beszélgetés, cirkuszi előadás, testnevelésóra: mindezek intenzív mixét nyújtotta az Occupy.”
Oláh Badi Levente: A függőség vezet engem, nem én vezetem a függőséget
foter.ro, 2015. november 18.
„A Váróterem Projekt csapata az Occupy Yourself című előadással arra a kérdésre próbál választ találni, hogy mi is a függőség, és mit tehetünk, miután felismertük azt. Vajon milyen függőségei vannak Hatházi Andrásnak?”